,

איך לשמור המחשב חלק 3 – הגנה מבעיות חשמל

בעולם של ימינו אנו מוקפים בטכנולוגיה ותלויים כמעט לחלוטין במחשבים שלנו גם בפן האישי ובעיקר בפן העסקי.

כמעט בכל עסק היום ישנו מחשב אחד או יותר כאשר למחשב תפקיד חשוב ומרכזי בעסק. התפקידים אותם מבצע המחשב הנם מרובים ומגוונים. למשל: שמירה ומעקב על קהל הלקוחות, ביצוע פעולות יומיומיות החשובות לתפקוד של העסק כמו תקשורת עם ספקים ולקוחות, כתיבת מכתבים או שימוש בתוכנות ייעודיות שהן לעתים הגרעין של אותו עסק. המחשב משמש לניהול יומנים ולעתים אף משמש כקופה.

במילים אחרות, תקינות המחשב חיונית בכדי שהעסק שלכם יתפקד כראוי . לכן החלטנו לעזור לכם לשמור עליו. מאמר זה הוא השלישי  בסדרת מאמרים שהכנו במיוחד בשבילכם, בעלי העסקים הקטנים. בכל מאמר נעניק לכם מספר טיפים חשובים לשימור וטיפול נכון במחשב, נסביר את החשיבות שלהם ונפרט את הפעולות שעליכם לבצע בכדי ליישם אותם.

מאמר זה עוסק בטיפים בנושא חשמל. המחשב שלכם, כמו כל מוצר חשמלי אחר, פועל באמצעות חשמל. החשמל, הוא הכוח שמפעיל את המחשב אך יחד עם זאת עלול לגרום לבעיות ולתקלות במידה והוא אינו יציב או מתנתק לפתע. מקרים כמו קצר, הפסקת חשמל ופגיעת ברק, עלולים לפגוע ברכיבי המחשב באופן חמור.

לפני שנדון באפשרויות השונות הקיימות לשמירה על המחשב מבעיות חשמל. נזכיר לכם כי חשוב להקפיד לכבות את המחשב בצורה תקינה. זאת אומרת, לא לנתק ישירות מהחשמל, לא לכבות בכפתור הכיבוי\ הפעלה מחדש אלא במקרים שהמחשב תקוע ואין ברירה אחרת. חשוב לסגור קודם את כל התוכנות והיישומים ולשמור קבצים פתוחים על מנת לא לאבד מידע. כיבוי תקין מתבצע במערכת הפעלה ווינדווס 7 באמצעות לחיצה על כפתור “התחל” בסרגל הכלים ולחיצה נוספת על “כיבוי” / shut down””. ובווינדווס 8: באמצעות החלקת העכבר לצד שמאל של המסך (או ימין באנגלית) ולחיצה על “הגדרות” ⇐ “צריכת חשמל” ⇐ “כיבוי”.

הגנה על המחשב בנושא חשמל

חשוב לסגור קודם את כל התוכנות והיישומים ולשמור קבצים פתוחים על מנת לא לאבד מידע

טיפים לשמירה על המחשב

חשוב להקפיד לכבות את המחשב בצורה תקינה

 

 

 

 

 

 

 

חשוב להכיר ולהישמר מפני הפרעות אפשריות באספקת המתח החשמלי, בהן הפסקות חשמל, קפיצות מתח פתאומיות העלולות לגרום נזק לרכיבים אלקטרוניים, ותנודות בלתי רצויות ורעשים חשמליים הנובעים מפעילות מכשירים סמוכים הניזונים אף הם מאותה רשת. נפילות מתח או נחשולי מתח הגורמים להגברת הזרם החשמלי לשקע עלולים להיגרם בעקבות תקלות בקווי המתח של רשת החשמל, הפסקות חשמל וסופות ברקים.

כיצד ניתן לשמור על המחשב מנפילות מתח ומזרם חשמל לא יציב:

מגן ברקים – מגן ברקים הינו מכשיר פשוט וזול יחסית שעוזר למנוע מזרם גבוה מדי לעבור ולפגוע במחשב. מומלץ להשתמש במגני ברקים איכותיים בעלי תו תקן ישראלי ואחריות יצרן. ניתן לקנות מגן ברקים מרובה שקעים שניתן לחבר אליו מספר מחשבים או מוצרי חשמל נוספים. מגן ברקים ישמור על הרכיבים האלקטרוניים במחשב וימנע תקלות חומרה אולם קחו בחשבון שהוא אינו יעיל במניעת איבוד מידע. אם בזמן הפסקת חשמל עבדתם על קובץ פתוח שלא נשמר כיאות, המחשב יכבה והמידע יאבד. המחיר למגן ברקים נע בין 40-200 ש”ח (כולל מע”מ). ההבדלים העיקריים בין הדגמים השונים הם בעיקר: מותג, אחריות ומספר השקעים.

טיפים לשמירה על המחשב

מכשיר פשוט וזול שעוזר להגן על המחשב

הגנה על המחשב מהפסקות חשמל

מגן ברקים מרובה שקעים שניתן לחבר אליו מספר מחשבים

 

 

 

 

 

 

אל פסק- בניגוד למגן הברקים, אל פסק נועד גם למניעת איבוד מידע. בזכות סוללה הוא משאיר את המחשב דולק לזמן מסוים שמספיק על מנת לשמור קבצים פתוחים ולבצע כיבוי תקין של המחשב. רצוי לחבר לאל פסק גם את המסך בכדי שיהיה ניתן להמשיך להשתמש במחשב, לבצע כבוי תקין ולשמור מידע. ניתן להוסיף לאל פסק תוכנה שתפקידה לכבות את כל התוכנות הפועלות בזמן הפסקת חשמל ולכבות את המחשב. כל זאת אוטומטית ללא צורך בנוכחות אדם בסביבה. ישנו מגוון רחב של מערכות אל פסק החל ממערכות שיכולות לגבות מחשב בודד ועד לחדרי שרתים ובניינים שלמים. מחיר מערכת אל פסק יכול להגיע גם מעל 10,000 ש”ח אולם לשימוש משרדי פשוט ניתן להסתפק באל פסק בטווח מחירים 300-2000 ש”ח. ההבדלים העיקריים בין מערכות האל פסק הם: גודל הסוללה, מותג ואחריות.

למנוע איבוד מידע

בזכות סוללה הוא משאיר את המחשב דולק

טיפ קטן נוסף בנושא חשמל למשתמשים במחשב נייד:

בעבודה ממושכת כאשר המחשב מחובר באופן רציף לשקע חשמל מומלץ להשאיר בחשמל ולנתק את הסוללה מהמחשב או לחלופין לנתק מדי פעם מהחשמל ולאפשר לסוללה להתרוקן. חיבור ממושך לחשמל כאשר הסוללה במצב טעינה מלא עלול להזיק לסוללה ולקצר את חייה באופן משמעותי.

טיפים לשמירה על המחשב בנושא חשמל

כאשר המחשב מחובר באופן רציף לשקע חשמל מומלץ להשאיר בחשמל ולנתק את הסוללה מהמחשב

Call Now Button
צור קשר
close slider

לקביעת פגישה, קבלת הצעת מחיר או לכל שאלה

× דבר איתנו ב- WhatsApp